Borderline terapia

Borderline terapia

Terapia jak już wiele razy pisałam nie jest dla mnie. Ze względu na to, że ostatnio Olga namawiała mnie na YouTube na nią postanowiłam poczytać czego ludzie mogą się na niej nauczyć.

Natrafiłam w internecie na artykuł o tym i pobieżnie go przeczytałam. Zainteresował mnie punkt o tym, by w momencie kiedy czuję przymus zareagowania „po swojemu” zanim to zrobię pomyślała jak mogę inaczej w tej sytuacji zareagować. Pomyślałam dlaczego nie? Spróbuję.

Niesamowite jest samo odkrycie, że to działa, chociaż wcześniej bardzo się przed tym wzbraniałam.  Autorka pisze, że w momencie kiedy będę zastanawiać się co innego mogłabym w danym momencie zrobić, niż na przykład jak zwykle wybuchnąć, daję sobie czas. Dzięki temu właśnie moje emocje mogą same zacząć się regulować.

Sprawdziłam na kilku sytuacjach i rzeczywiście we wszystkich zadziałało. Kiedy już chciałam wybuchnąć albo wszcząć awanturę zaczęłam myśleć o tym czy jest możliwość aby zrobić coś zupełnie innego w tym momencie. Za każdym razem udało się, nie wybuchłam i nie wszczęłam awantury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.