Czy można się dogadać z Borderline

Czy można się dogadać z Borderline

Czy można się dogadać z Borderline

Dzisiaj rozmawiałam na Facebooku z kolejną osobą, kobietą, której partner ma to zaburzenie. Jest umęczona 4 letnim związkiem z nim, jego agresją oraz ciągłym oskarżaniem jej o wszystko. Pisała do mnie, że chciałaby odejść ale boi się konsekwencji. Też jestem męczącym partnerem i czasami nie do zniesienia ale odpisałam jej tak:

Najlepiej odpowiedzieć sobie na pytanie czy Pani go kocha tak naprawdę, tak, że jest Pani w stanie zostać z nim na dobre i złe i go wspierać? A będzie cholernie ciężko.

Odpowiedziała, że nie i nie chce już być już dłużej karana. I pomimo tego, że sama mam borderline odpisałam:

Jeśli nie to najlepsze co może Pani zrobić to odejść. Dla siebie i dla niego.
Proszę nie bać się konsekwencji.

Kobieta ta napisała, że dokładnie tak zrobi, więc napisałam jeszcze:

Proszę zrobić wszystko co w Pani mocy, żeby być szczęśliwą. Ale mam jeszcze jedno pytanie. Osoby z borderline czasami się zabijają gdy ich partner opuści. Czy myśli Pani, że on mógłby próbować?

Odpisała, że on tego nie zrobi. Znajdzie za to następną partnerkę i to od razu. 

Rozumiem, to proszę zadbać o własne szczęście. – Napisałam, a wiecie dlaczego? Bo nie ma nic gorszego dla osoby z borderline niż partner, który nie kocha nas bezwarunkowo. Tylko wtedy mamy siłę by walczyć z tym zaburzeniem i tylko wtedy mamy szansę, że nam się uda, bo niestety my borderki potrzebujemy tych naszych ukochanych do chęci zmian.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.