Radykalna zmiana wspomnień - odcinek 2

Radykalna zmiana wspomnień – odcinek 2

Radykalna zmiana wspomnień – odcinek 2

Mój tato bardzo chciał mieć córkę. Marzył o niej od chwili, gdy poczuł się pierwszym razem mężczyzną. Układał w głowie idealne życie: rodzina, dom, dobra praca, samochód. 

Ja byłam jego drugą córką, ale pomimo wszystko bardzo mnie oczekiwał. Każdego dnia od kiedy dowiedział się o ciąży oczekiwał mojego przyjścia na świat. To z myślą o mnie rzucił palenie papierosów. 

Również z myślą o mnie kupił nowy samochód i urządził odnowienie mieszkania. Wybrał i kupił farby a potem odmalował ściany w całym mieszkaniu. Myśl o tym, że się pojawię napędzała go pozytywnie do życia.

Pewnego dnia stał w otwartym oknie pokoju, był koniec kwietnia a ja miałam urodzić się za kilka dni. Trzymał jedną rękę na biodrze, drugą opierał się o parapet. Miał ochotę zapalić ale z myślą o maleństwie, które miało lada dzień się pojawić postanowił, że z tym nałogiem będzie walczył. Radykalna zmiana wspomnień – odcinek 2

Patrzył przed siebie na bloki i drzewa, na szarą masę ludzi przelewających się po osiedlu. W powietrzu czuł zapach wiosny, rozkwitających krzewów, drzew i kwiatów.

– „Czy to będzie moja upragniona dziewczynka? A jeśli tak to jaka będzie? Czy będzie podobna do mnie? – myślał przesuwając wzrokiem po bezkształtnym krajobrazie.

W pewien niewytłumaczalny sposób słyszałam jego myśli. Czułam jego podniecenie na myśl o moim przybyciu na Ziemię i sama je odczuwałam. Chciałam być już jak najbliżej mojego taty. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.