Staranie się

Staranie się

Staranie się w związku z Borderline

Nawet gdy dwie strony starają się w związku to i tak jest trudno. Nawet jeśli obie pokonują katorżniczą pracę to i tak najczęściej efekty są mizerne. To pewnie w większości zniechęca bardzo zarówno partnera borderline jak i samego borderline. To, że pomimo wciąż podejmowanych prób ma się poczucie, że jednak coś nie wychodzi.

Mam to na co dzień. Oboje z Arturem naprawdę mocno pracujemy nad naszą relacją. Dajemy z siebie wszystko. To trochę jak codzienne przeładowanie wagonu węgla 😉 Boli wszystko. W tym wypadku człowiek czuje się obolały głównie emocjonalnie i psychicznie. To taki wagon w naszej głowie. 

Ja jestem strasznie zazdrosna i zaborcza. Wczoraj Artur powiedział, że położymy się wcześniej razem spać, bo z samego rana musi pojechać w trasę zawodowo. Wzięłam to za pewnik. Kiedy się już położyliśmy nie mogłam zasnąć, długo się wierciłam, Artur zasnął od razu. Potem usłyszałam, że zapłakała młodsza córka i Artur wstał i poszedł do jej pokoju.

Czekałam na niego, jednak on nie wracał. Wstałam i poszłam do kuchni a on siedzi sobie przy laptopie. Pytam na tyle spokojnie na ile potrafię co robi, a on mi na to, że sprawdza e-maile. 

-O tej godzinie? – pytam

-O co ci chodzi? Chciałem tylko sprawdzić e-maile.

-Uważam, że to nie w porządku. Umówiłeś się ze mną, że idziemy spać wcześniej i z samego rana wcześnie razem wstajemy. Natychmiast do łóżka.

-Zaraz – mówi

-Teraz – naciskam. 

I on robi wszystko, żeby nie iść od razu, żeby nie wyszło, że jest pantoflarzem i że się mnie słucha. Więc się ociąga ale zamyka w końcu laptopa. Ja robię wszystko, żeby okazać mu jak jestem wściekła, więc stoję i dyszę, ale jednocześnie daję mu tę chwilę, żeby wszystko spokojnie pozamykał, choć najchętniej wypierdzieliłabym mu tego laptopa przez okno. 

I tak naprawdę świetnie się rozumiemy. On wie, że jak przegnie, to ja otworzę to okno i będzie zbierał swojego laptopa z ziemi, a to w końcu trzecie piętro. Ja wiem, że jeśli przegnę, to on się uprze i go nie zamknie. Oboje oscylujemy na granicy. Jednak udaje się nam się dojść do porozumienia. 

Staranie się w związku jest niezbędne jeśli ma być znośnie. Czasami dzięki staraniu się bywa nawet dobrze, a w pojedynczych przypadkach nawet super. Jednak jakby nie było to jest to ciągłe przeładowywanie wagonu węgla 😉 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.