Wróg

Wróg

Wróg

Co bym zrobiła gdybym miała prawdziwego wroga w życiu? Takiego, którego zadaniem byłoby zniszczyć mnie, moje życie, moją rodzinę. Takiego, który każdego dnia wykorzystywałby wszelkie okazje by mnie skrzywdzić, by skrzywdzić moje dzieci. Co bym zrobiła?

I gdyby robił to bez ustanku, wciąż wynajdował nowe sposoby bym czuła się nieszczęśliwa. Wciąż próbował dokuczyć mi, zniszczyć mój spokój. I gdyby pilnował bym nie czuła się nigdy szczęśliwa. Gdyby gasił każdy uśmiech na mojej twarzy, każdą nadzieję w moim sercu. Co bym zrobiła?

Czy bym mu na to pozwoliła? Czy znosiłabym to każdego dnia? Czy pozwoliłabym się krzywdzić i krzywdzić moje dzieci? Moją rodzinę? Zakłócać spokój naszego domu? A Wy? Czy Wy byście sobie na to pozwolili? Co Wy byście zrobili?

Borderline

To jest ten wróg, ma na imię Borderline. Każdego dnia niszczy nas i nasze rodziny. Każdego dnia odbiera nam i naszym bliskim spokój i poczucie bezpieczeństwa. I co z tym zrobimy? Będziemy się temu przyglądać? Będziemy mu na to pozwalać? 

Czy ten wróg boi się terapii? Czy boi się leków? Jeśli tak, to osoby z borderline, które uczestniczą w terapii i zażywają leki są szczęśliwe, udało im się zwalczyć bestię – cichego zabójcę. Czy takie osoby są? Istnieją? Czy im się udało? 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.