Żegnaj Borderline – Lekcja 4

Żegnaj Borderline – Lekcja 4

Żegnaj Borderline – Lekcja 4

W związku dwojga ludzi, z których jeden jest borderline a drugi nie, trzeba wypracować kompromisy aby dało się wspólnie żyć. Bardzo podoba mi się jeden z komentarzy zamieszczony na youtube przez mężczyznę żyjącego z borderką, pozwolę sobie go zacytować: 

„Pokochałem borderkę i jestem w niej coraz bardziej zakochany. Im bardziej jest bezlitosna, tym ja jestem cierpliwszy. Znam ten problem. Cisza/ Burza/Tęcza/ Cisza/ Burza/ Tęcza…ale jak ona widzi świat, jak dobiera barwy kiedy jest spokojna i czuje się bezpiecznie- tego nikt tak jak ona nie potrafi.Mimo iż zawsze muszę pokonać pole minowe by do niej dotrzeć, to wiem, że gdy już tego dokonam- ona poczuje się spokojna i bezpieczna. Jestem coraz lepszym saperem 🙂 Nikt nie powiedział, że będzie łatwo, ale jej wrażliwość potrafi wszystko wynagrodzić jednym uśmiechem, kiedy opuszczą ją lęki, niepokoje i wstąpi w nią błogość. Jest wspaniała. Jest piękna. Jest dobrem, którego pragnę.”

To jest trochę nawiązanie do tego co pisałam wczoraj. Każda osoba z tym zaburzeniem potrzebuje bardzo dużo bezwarunkowej miłości, bo tej miłości kiedyś nam zabrakło. Ktoś dawno temu, kiedy byliśmy dziećmi odebrał nam prawo do tego, żebyśmy byli kochani. Dzisiaj potrzebujemy, aby nasz partner dał nam podwójne prawo do miłości. Za siebie i za „tamto” kiedyś. Jeśli partner bordera czy borderki naprawdę ją kocha można stworzyć związek, w którym da się żyć. Wymaga to od obu stron bardzo dużo zaangażowania, wysiłku, codziennej pracy. Nie mniej jednak jest to możliwe. Czy związek taki będzie szczęśliwy? Tego nie wiem jeszcze, ale się dowiem, na pewno jednak może być znośny a to już w naszym przypadku bardzo dużo 😉 

One Reply to “Żegnaj Borderline – Lekcja 4”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.